Yüce Zerey

Yüce Zerey

Akademisyen, Yazar

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden burslu olarak Ekonomi lisansını ve London School of Economics’ten burslu olarak Bsc Economics lisansını aldıktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat (MA) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. Bilgi Üniversitesi MBA Programları bünyesinde pazarlama yöneticisi ve öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra Ülker bünyesinde pazarlama ve iş geliştirme müdürlükleri yaptı. Ülker grup şirketlerine ve grup dışı şirketlere yurt içi / yurtdışında pazarlama kapsamında yapılan çeşitli projelerin başında yer aldı.
Ülker’den sonra kariyerine Türk Hava Yolları’nda devam etme kararı aldı. Türk Hava Yolları’nda eTicaret ve Marka Müdürü olarak görev yaptı. Görevi esnasında, Türk Hava Yolları’nın e-ticaret, interaktif pazarlama faaliyetlerinden ve global marka yönetiminden sorumlu olarak global dijital ve marka dönüşümünü yönetti.
Türk Hava Yolları’ndan sonra The Coca-Cola Company’de; Türkiye, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi’nin İnteraktif Pazarlama Müdürü, İnteraktif Pazarlama Grup Müdürü ve akabinde Entegre İçerik Direktörü olarak profesyonel yaşamına devam etti. Çalışma sürecinde, kurumun bölgede yer alan bütün markalarının tüm interaktif pazarlama dönüşüm ve yönetiminden, ek olarak da entegre iletişim kanallarının içerik üretim / yönetim faaliyetlerinden sorumlu idi.
The Coca-Cola Company’den sonra Unilever’de; Türkiye, İran, Orta Asya ve Kafkaslar, İsrail, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Rusya, Ukrayna ve Belarus bölgesinin Digital Direktörü ve bölgede yer alan bütün kategori ve markalarının tüm dijital faaliyetlerinden sorumlu olarak kariyerine devam etti ve bölgenin Dijital Dönüşüm sürecini yönetti.
Unilever’den sonra da an itibariyle kariyerine Hepsiburada’da Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etti ve Hepsiburada bünyesindeki tüm pazarlama faaliyetlerini (Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Kurumsal İletişim, Kampanya Yönetimi, Kreatif ve Prodüksiyon Yönetimi, Pazar Araştırmaları ve Strateji Yönetimi, Kullanıcı Deneyimi Yönetimi, Performans ve Büyüme Yönetimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi) ve süreçlerini yönetti.
Yerli yabancı 165+ ödül ile sürdürdüğü pazarlama kariyerine ek olarak 18 senedir Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaparak, Yüksek Lisans programlarında “Pazarlama Yönetimi, İnteraktif Pazarlama” derslerini verdi.
Akademik paylaşımlara ek olarak, Radikal Gazetesinde ve CNN Türk bünyesinde haftalık olarak köşe yazıları yazdı. Doğan Yayınlarından 2014 yılında çıkan The Profesyonel, Doğan Yayınlarından 2016 yılında çıkan Fabrika Ayarlarına Dön ve yine 2019 yılında Doğan Yayınlalarından çıkan Mima adlı kitapların yazarıdır. Tuhaf Dergisinde düzenli olarak yazıları yayımlanmaktadır.

X