Murat Büyükkucak

Murat Büyükkucak

CMO, iyzico

Murat Büyükkucak, 2013 yılında Vodafone Türkiye Kurumsal İş Birimi’ne “Büyük İşletmeler & Kamu” Segmenti’nden sorumlu Pazarlama Kıdemli Müdürü olarak katıldı. “Yarına Hazırım” lansmanında aktif olarak rol alan Büyükkucak, 30’un üzerinde büyük işletmenin Vodafone İş Ortağım çatısı altındaki iletişim çalışmalarına liderlik etti. Başarılı yönetici, büyük işletmelere ve kamuya özel “Dijitalleşme Endeksleri”nin ve Vodafone’un ilk Akıllı Şehir Crowd-sourcing projesi olan “Şehir Sizin” platformunun lansmanlarına imza attı.

İki yıl boyunca 3 binin üzerinde katılımcının yer aldığı “Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi”ni hayata geçiren Büyükkucak, segmentin pazar payının ve servis gelirlerinin büyümesine katkı sağladı.

Başarılarının ardından 2016’da Marka Stratejisi & Pazarlama İletişimi Kıdemli Müdürü olarak atandı. Bu yeni atamayla birlikte Murat Büyükkucak, Vodafone ana markasının, Bireysel ve Kurumsal İş Birimleri’nin iletişim stratejilerinin belirlenmesi ve hayata geçirilmesinin yönetimini üstlendi. Vodafone markasının “Ready?” çatısı altında yeniden konumlandırılmasına yön veren Büyükkucak, dijitalleşme vizyonuna katkı sağlayan “İnterneti Seviyorum” projesini de başarıyla yönetti.

Ardından Yeni Müşteri Kazanımı (Acquisition) Tribe’ında Segmented Squad Product Owner olarak görev yapan Büyükkucak, Red&Freezone ticari stratejilerinin ve ürün vizyonlarının belirlenmesi ve tüm lansman süreçlerinin yönetilmesi ile beraber Agile dönüşümüne liderlik etti. Murat Büyükkucak, 2020 yılının Ekim ayında iyzico ekibine CMO olarak katıldı.

X