Emre Ekmekçi

Emre Ekmekçi

Başkan, ETİD

1978 Adana doğumlu olan Emre Ekmekçi, Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu. 1999 yılında University of Southern California’da Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra çalışma hayatına, Los Angeles’ta film, müzik ve eğlence endüstrilerine servis veren global bir pazarlama ajansında başladı. Ajansın iç iş akışlarından ve global iş geliştirmesinden sorumlu yöneticilik görevlerinde bulundu. Hong Kong, Şanghay, Londra ve Paris’teki ofislerinin kurulum ve geliştirilmesinden sorumlu olarak global tecrübe edindi. Daha sonra New York’da Columbia Business School’da MBA’ini tamamladı. 2010 yılı Mart ayında European Founders Fund ve Rocket Internet grubu ile CityDeal çatısı altında grup satınalma sektöründe Türkiye’de öncü olan Sehirfirsati.com’u kurdu. Sehirfirsati.com’un Groupon.com bünyesi altında girmesinden sonra 1,5 sene boyunca Groupon/Sehirfirsati.com Türkiye Genel Müdürü ve Doğu Avrupa Bölge Müdürü olarak görev yaptı.

2011-2016 yılları arasında Doğan Online Şirketler Grubu’nda yeni yatırımlardan sorumlu İş Geliştirme Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. 2016-2019 yılları arasında Türkiye’nin öncü e-ticaret platformu olan Hepsiburada.com’un Ticari Grup Başkanı ve Uluslarası Grup Başkanlığı görevlerini yürüttü. Hepsiburada çatısı altında Türkiye’nin ilk ödeme ve elektronik para kuruluşlarından HepsiPay’ı kurdu. Yeni nesil teslimat last-mile şirketi HepsiJet’in kuruluşunda bulundu ve Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Yerel ve süpermarket teslimat iş model HepsiExpress’i kurdu. HepsiGlobal markası altında ülkemizde e-ihracat’ın önünün açılması için çalıştı.

Halen Elektronik Ticaret İşletmeciler Derneği (ETİD) Başkanlığı ve TOBB E-Ticaret Meclisi Başkan Yardımcılığı rollerini yürütmektedir.

X